Poznaj nasze usługi – co produkujemy dla przemysłu automotive?
Automotive to dziedzina biznesu z ogromnym potencjałem, która mimo tego, że wymaga ogromnych nakładów inwestycyjnych, stanowi ogromną część europejskiego przemysłu. Aż 13,8 mln Europejczyków znajduje zatrudnienie w branży motoryzacyjnej, co oznacza, że ma ona bardzo duży wpływ na unijną gospodarkę. Działalność przedsiębiorstw zajmujących się produkcją dla przemysłu samochodowego w Polsce, według danych z 2018 roku stanowi 11% ogólnej produkcji, co plasuje je na drugim miejscu, zaraz po branży spożywczej. Około 57% z wytwarzanych komponentów motoryzacyjnych to części oraz akcesoria samochodowe.
Warto zaznaczyć, że nasz kraj jest znaczącym graczem na arenie europejskiej. Podobnie jak inne polskie firmy, przyczyniające się do powstania statystyk, my również chętnie odpowiadamy na zapotrzebowanie rynku, jednocześnie zapewniając miejsca pracy dla wielu osób zainteresowanych nowoczesnymi technologiami. Dlatego też, dzięki sprawnym i nowoczesnym maszynom produkcyjnym oraz prężnie działającemu zespołowi fachowców, jesteśmy w stanie szybko i precyzyjnie zaopatrzyć naszych klientów w niezbędne i bardzo dobre jakościowo części samochodowe.
Zlecenie produkcji komponentów dla przemysłu automotive firmie zewnętrznej, takiej jak Barosz, często jest dużo bardziej opłacalne niż zakup maszyn i samodzielna realizacja. Właśnie dlatego pojawia się dużo zamówień między innymi na części do układów napędowych, kierowniczych, zawieszenia, a także elementy układów hamulcowych i jezdnych. Udział firm zewnętrznych w produkcji samochodu sięgać może aż 80%. Nasze linie produkcyjne przystosowane są do realizacji dużych zamówień. Specjalizujemy się w produkcji masowej, zatem możemy bez problemu współpracować z korporacjami oraz znaczącymi przedsiębiorcami z dużym zapotrzebowaniem na konkretne części samochodowe.
Produkcja części do silników elektrycznych – nasza specjalność
W ostatnich dwóch latach działalności naszej firmy jesteśmy szczególnie zadowoleni z opracowanego i wdrożonego przez nas systemu produkcji części do silników elektrycznych. Sprawnie i precyzyjnie jesteśmy w stanie przygotować nawet bardzo duże zamówienia.
Wszystkie zamówienia realizujemy zgodnie z załączoną dokumentacją na nowoczesnym parku maszynowym, którym dysponujemy. Dbamy również o należytą terminowość i jakość dostarczanych części, dzięki czemu zaskarbiliśmy sobie zaufanie największych koncernów z branży automotive.
Nasze maszyny produkcyjne – nowoczesna technologia
Duży nacisk kładziemy na innowacyjne rozwiązania produkcyjne, tak w zakresie zarządzania pracą naszych zespołów, jak i specjalistycznych maszyn, które wykorzystujemy w naszych procesach produkcyjnych. Nasz zakład cechuje automatyzacja niemal wszystkich procesów związanych z produkcją dla przemysłu automotive, dzięki czemu minimalizujemy czas oraz nakład pracy potrzebny do wykonania zlecenia, jednocześnie obniżając koszty. Maleje także ryzyko popełnienia błędu wywołanego czynnikiem ludzkim, co znacząco przekłada się na precyzję wykonania komponentów.
W naszym parku maszynowym znaleźć można zaawansowane urządzenia wykorzystujące technologię CNC, takie jak tokarki czy frezarki, które pozwalają na obróbkę wybranego elementu zgodnie z zaleceniami klienta. Dzięki modułom CAM jesteśmy w stanie obrabiać komponenty bardzo skomplikowane pod względem kształtu i wymiarów. Computer Aided Manufacturing to system komputerowego wspomagania wytwarzania, który bazując na rysunkach 2D lub modelach 3D, jest w stanie zaplanować ścieżkę narzędzia względem przedmiotu, który poddajemy obróbce. Następnie polecenia przekazywane są maszynie produkcyjnej w formie komunikatów, które są dla niej zrozumiałe. Ta innowacja umożliwia wykonanie wielu zaawansowanych operacji, takich jak np. obróbka pięcioosiowa ciągła.
Oczywiście maszyny wykorzystujące ten rodzaj oprogramowania muszą być obsługiwane przez wykwalifikowanego inżyniera, który wybierze odpowiednie ustawienia dla narzędzi. Dlatego też inwestujemy w nasz personel, bierzemy udział w licznych szkoleniach i nieustannie uczymy się nowych rzeczy, by dążyć do jeszcze lepszej jakości usług. Rozwijamy także dział kontroli jakości oraz biuro projektowe.
Produkcja dla przemysłu automotive – efektywność działań
Jeśli chodzi o naszą filozofię zarządzania przedsiębiorstwem oraz procesami zachodzącymi w jego obrębie, inspirujemy się Toyota Motor Company. W tej znanej na skalę światową firmie powstał Toyota Production System, który położył podwaliny pod koncepcję Lean Management. Poświęciliśmy wiele czasu na szczegółowe przeanalizowanie założeń Lean Managenent, aby móc część z nich wprowadzić w życie i zacząć pracować mądrzej, szybciej oraz efektywniej.
Jedną z najważniejszych zasad, którymi należy się kierować, by działać zgodnie z wytycznymi tej metody, jest ograniczenie do minimum marnotrawstwa. Wystrzegamy się więc marnowania surowca i pilnujemy, by nie doszło do nadprodukcji, a jednocześnie organizujemy pracę tak, by nie trwonić czasu na zbędne czynności np. transport.
Specjalizujemy się także w obróbce CNC.
Jednocześnie porządkujemy naszą przestrzeń oraz grafiki, tak aby zoptymalizować produkcję i wytworzyć elementy, które będą dostosowane do wymagań klienta. Zatem umiejętnie rozdzielamy zadania na poszczególne zespoły, przygotowujemy stanowiska pracy przed jej rozpoczęciem, kontrolujemy stan obrabiarek zgodnie z filozofią TPM i wykonujemy szereg innych zabiegów, które pozwolą nam odnieść sukces podobny do twórców Lean Management. Dzięki inteligentnemu zarządzaniu, dostarczamy elementy zgodne z wytycznymi, bez opóźnień i komplikacji.
Bezpieczna produkcja dla przemysłu samochodowego – nasze standardy
Wysoka automatyzacja procesów produkcyjnych dla branży automotive, którą możemy się poszczycić jest znakiem rozwoju naszego przedsiębiorstwa. Jednocześnie zależy nam bardzo na wysokich standardach nie tylko w zakresie wytwarzanych komponentów, ale również w kwestii bezpieczeństwa. Dlatego właśnie staramy się wyeliminować wszelkie zagrożenia, które mogłyby być przyczyną nieszczęśliwego wypadku lub awarii sprzętu.
Chociaż przy liniach produkcyjnych nie muszą już stać pracownicy, których zadaniem jest kontrolowanie ruchów maszyny lub manualne wykonywanie czynności związanych z obróbką, nie zaniedbujemy niezbędnych środków ostrożności. Zorganizowaliśmy system oznaczeń oraz wygrodzeń, które limitują dostęp człowieka do stref, w których odbywają się prace produkcyjne. W ten sposób dokładamy starań, aby procesy produkcyjne przebiegały bez niefortunnych incydentów.
Nie bez znaczenia jest też dla nas wpływ naszej działalności na środowisko naturalne. Dlatego zarządzamy odpadami oraz prowadzimy prace w taki sposób, aby jak najmniej ingerować w dobrostan naszej planety.